Garderoba za psi pieniądz!

Garderoba, to jeszcze kilkanaście lat temu był symbol luksusu, jednak dziś jest to rozwiązanie coraz częściej stosowane w polskich domach. O ile jej cena przy gotowym zakupie wynosi ok. 3,4 tys. zł to przy własnej inwencji twórczej możemy sporo zaoszczędzić, a radość ze stworzenia wizytówki Twojego domu będzie ogromna. Niewykluczone, że też zaplusujesz u swojej żony pracowitością i będziesz za to odpowiednio wynagrodzony. Wierzymy, że lektura poniższego artykułu przekona Cię do tego, żeby zabawić się konstruktora wielkich budowli na domowe możliwości.

Jak się zabrać za budowę garderoby

Jak samodzielnie zrobić garderobę? Przede wszystkim zacznij od wizji. Zaplanuj miejsce, w którym chcesz stworzyć swoje arcydzieło oraz oblicz ile cm przestrzeni na to potrzebujesz. Oczywiście, warto się zainspirować gotowymi rozwiązaniami i nawet spróbować stworzyć coś podobnego, ale pamiętaj, że możesz stworzyć coś innowacyjnego. Zastanów się czy Twoja garderoba ma służyć całej rodzinie, czy ma być to skromne rozwiązanie tylko na Twoje potrzeby. Poza funkcjonalnością garderoby zastanów się nad takimi detalami jak: zasłony czy drzwi przesuwne czy też pragniesz mieć otwartą przestrzeń.

Nieodzowną rzeczą, która będzie towarzyszyć konstrukcji jest lustro jak i jego rozmiar – w końcu masz widzieć całą swoją sylwetkę dopasowując swoje ubrania. Ponadto ostrożnie dobierz oświetlenie, ale jednak polecamy taśmę LED, która nie emituje ciepła wpływającego źle na nasze ubrania – jest to rozwiązanie stosowane dość często w garderobach.

Co do kosztów, to one zawsze zależą od zachcianek rodziny, natomiast garderoba dla 2,3 osób to koszt mniej niż 4 tys. zł (o ile nie musisz dokupić sprzętu do instalacji półek czy koszów). Jasne, możesz skorzystać z pomocy doświadczonych stolarzy, jeżeli nie chcesz korzystać z rozwiązań sklepów sieciowych jak Ikea czy Castorama – to sposób na wsparcie mikro biznesów, dzięki którym wesprzesz ich działalność.

Pamiętaj, że garderoba to mebel na całe życie, a jego walory estetyczne są nie do przecenienia. Wierzymy, że dzięki lekturze naszego artykułu będziesz wiedział więcej na temat tego jak samodzielnie zrobić garderobę.

Możesz również polubić…