Własna restauracja – w jakie meble powinieneś się zaopatrzyć

Meble do restauracji

Wielu przyszłych restauratorów nie zdaje sobie nawet sprawy, że mebli do lokalu gastronomicznego nie można kupić w zwykłym salonie meblowym. Meble do restauracji, kawiarni i barów mają wiele cech, których nie można zignorować, jeśli liczy się na dużą liczbę klientów i dobry średni rachunek.

Należy pamiętać, że zwiedzający w pierwszej kolejności zwracają uwagę na wnętrze instytucji. Wyposażenie wnętrz wpływa na frekwencję w nie mniejszym stopniu niż asortyment i smak potraw. To właśnie meble nadają odpowiedni nastrój, dlatego powinny być dostosowane do rodzaju placówki, jej docelowej grupy odbiorców, koncepcji, kierunku kuchni, ogólnego stylu itp. Należy wziąć pod uwagę jakość, praktyczność i funkcjonalność mebli, a także aktualne trendy.

Od czego zacząć przy wyborze mebli do restauracji?

Oszczędzanie na meblach do lokali gastronomicznych zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami, ponieważ po krótkim czasie trzeba będzie je całkowicie wymienić lub kupić nowe. Meble restauracyjne są produkowane przy użyciu zaawansowanych technologii, z ponadczasowych gatunków drewna (buk i dąb), z trwałą tapicerką, sprężystymi oparciami i siedziskami, odpornymi wykończeniami proszkowymi lub malarskimi, dodatkowymi mocowaniami itp. Przy całej swojej praktyczności i funkcjonalności meble te są wygodne, oryginalne i piękne. Ponadto istnieją wysokie wymagania w zakresie właściwości ortopedycznych, higienicznych i technologicznych.

Styl mebli

Pamiętaj, że wyposażenie restauracji powinno mieć wspólny motyw przewodni. Tylko wtedy instytucja będzie postrzegana holistycznie, harmonijnie i przytulnie. Styl dekoracji zależy od formatu lokalu, kierunku kuchni i docelowej grupy odbiorców. Szanująca się restauracja dla osób, które oczekują relaksujących obiadów i przyjemnych kolacji w odpowiedniej atmosferze, powinna zapewniać dużo przestrzeni osobistej. Mile widziane są eleganckie stoły, szacowne tapicerowane sofy i fotele z dużymi podłokietnikami.

W lokalach nastawionych na szybkie zjedzenie posiłku należy preferować proste meble w jasnych kolorach. Przy niewielkim średnim rachunku goście nie powinni zalegać przy stolikach, które ciągle się zmieniają. Takie szczegóły. W kawiarni rodzinnej niezbędne są duże stoły, a w kawiarni romantycznej — zaciszne stoliki kawowe dla dwojga. Restauracje narodowe są zwykle wyposażone w meble tradycyjnie używane w krajach, które zainspirowały wybór miejsca prowadzenia działalności.

Funkcjonalność mebli

Wygląd mebli jest głównym parametrem ich wyboru, ale nie należy zapominać, że mogą one spełniać swoją funkcję. Na przykład sofy, krzesła i fotele muszą być dopasowane do wysokości stołów. Może się zdarzyć, że krzesła, które wyglądają bardzo ładnie, są za niskie. Można wygodnie usiąść, ale trudno jest dosięgnąć talerza lub napoju na stole. Dlatego przed dokonaniem zakupu warto upewnić się, że wybierzesz odpowiedni mebel dla swoich gości. Meble muszą spełniać wymagania antropometryczne dotyczące wysokości stołu i krzesła, szerokości, kąta nachylenia oparcia.

Przy wyborze mebli z pomocą przychodzi nam sklep z meblami – z pomocą specjalistów na pewno uda nam się dobrać odpowiednie meble do naszej restauracji.

Możesz również polubić…