Jak udekorować mały wodospad w ogrodzie?

Kaskady czy wodospady ogrodowe są obecnie bardzo modnymi dekoracjami, które pojawiają się na wielu podwórkach. Jednak sama instalacja takiego zbiornika wodnego nie jest najtrudniejszą częścią całego procesu. Tak naprawdę dużo ważniejsze będzie udekorowanie okolicy kaskady, żeby wyglądała ona jak najbardziej naturalnie. Tylko w ten sposób będziemy w stanie cieszyć się najlepszym efektem naszej pracy. Jak udekorować mały wodospad w ogrodzie? Zapoznaj się z naszymi radami.

Skały wszelkiego rodzaju

Dekorowanie tego miejsca warto zacząć od umieszczenia różnego rodzaju skał i kamieni. Będą to największe elementy aranżacji, a zarazem mogą one zakryć ewentualną hydraulikę, której nie chcemy pokazywać. Warto zacząć od większych skał i dokładać do nich te mniejsze. W ten sposób będziemy mieć większą kontrolę nad tym jak wygląda teren w okolicy wodospadu. Możemy tutaj wybrać proste, jednokolorowe kamienie, albo zdecydować się na coś bardziej ozdobnego. Najładniejsze kamyki znajdziemy, o dziwo, w sklepach akwarystycznych. Co więcej, ceny tam będą dużo niższe, niż w sklepach ogrodniczych. Zdecydowanie warto odwiedzić tego rodzaju miejsca.

Roślinność imitująca naturę

Kolejnym istotnym elementem dekoracji tej okolicy będzie zasadzenie odpowiednich roślin. Przed ich zakupem warto zastanowić się o jaki efekt nam chodzi. Warto przyjrzeć się też innym roślinom, które już rosną w naszym ogrodzie i dopasować te nowe do tego, co już mamy. W ten sposób będziemy w stanie stworzyć spójną całość, która będzie wyglądała świetnie. Rośliny spełnią też rolę kamuflażu urządzeń, takich jak pompy czy rury, które chcemy ukryć. Warto jednak pamiętać o tym, że o roślinność trzeba będzie dbać. Jeśli nie mamy ręki do roślin, lepiej zostać przy ozdobnych kamieniach. Możemy też zastanowić się nad zieleniną, która nie wymaga specjalnej opieki i w zasadzie dba o siebie sama. Będzie to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu na opiekę nad ogrodem i chcą tylko oglądać finalny efekt swojej pracy.

Możesz również polubić…